Dobra wkrętarka akumulatorowa do 300 zł – czym się kierować przy zakupie? Poradnik

Artykuł partnera.

Wkrętarka jest jednym z najbardziej uniwersalnych narzędzi. Niezbędna w profesjonalnych warsztatach, przydaje się tak naprawdę w każdym domu i garażu. Jeśli poszukujesz solidnej wkrętarki, ale nie dysponujesz okazałym budżetem, przeczytaj nasz poradnik! Podpowiadamy, jak kupić dobrej jakości wkrętarkę do 300 zł.

Wkrętarka akumulatora, a może sieciowa lub udarowa?

Przeglądając ofertę różnych producentów, znajdziesz mnóstwo wkrętarek o odmiennych parametrach, wielkości i zastosowaniu. Przede wszystkim rozróżniamy wkrętarki sieciowe i akumulatorowe. Pierwsza są zdecydowanie tańsze, jednak wymagają podłączenia do prądu. Pociągnięcie sieci w miejscach trudno dostępnych może okazać się kłopotliwe.

O poszukiwaniu gniazdka i ciągnięciu kabla możesz zapomnieć, jeśli wybierzesz wkrętarkę akumulatorową. Wygodna praca bez podłączania do źródła zasilania to największa zaleta tego rodzaju elektronarzędzi. Dodatkowo wkrętarki akumulatorowe przeważnie są lekkie i kompaktowe, co znacznie ułatwia użytkowanie.

Wkrętarka udarowa to urządzenie specjalistyczne, przeznaczone do bardzo twardych powierzchni, np. betonu czy cegły. Sprawdza się w pracy z dużym obciążeniem – to wybór dla fachowców, na co dzień pracujących z elektronarzędziami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wkrętarki akumulatorowej?

Parametry wkrętarki powinny przede wszystkim odpowiadać specyfice pracy, jaką zamierzasz wykonywać. Jeśli urządzenie ma być użytkowane wyłącznie w domowych naprawach i majsterkowaniu, nie potrzebujesz modelu za 1000 zł. Zwróć jednak uwagę na poniższe wartości:

  • Rodzaj silnika. Parametr, który ma wpływ na wydajność wkrętarki. Dostępne są urządzenia szczotkowe i bezszczotkowe. Pierwsze są nieco tańsze, ale mniej żywotne. Po pewnym czasie szczotki wymagają wymiany. Silniki bezszczotkowe są bardziej wydajne i zapewniają dłuższą eksploatację. Minusem jest wyższa cena.
  • Moment siły. Czym wyższa moc, tym wydajniejsza i bardziej wszechstronna okaże się wkrętarka. W przypadku urządzeń akumulatorowych moment siły zależy od napięcia. W pracach okazjonalnych z powodzeniem sprawdzi się wkrętarka 5-10V. Natomiast 10-14V to już urządzenie do codziennej pracy, nawet przy twardszych materiałach. W pracy profesjonalnej 18V pozwala na wszechstronność i sprawne działanie nawet przy intensywnej eksploatacji.
  • Moment obrotowy. Parametr ten ma wpływ na moc i funkcjonalność wkrętarki. Do domowych prac i majsterkowania z powodzeniem wystarczy 4-6 Nm. W pracy profesjonalnej – powyżej 30 Nm. Zakres jest duży, więc można go bez problemu dostosować do potrzeb.
  • Pojemność akumulatora. Czym wyższa pojemność, tym dłużej narzędzie będzie pracowało bez konieczności podłączenia do źródła zasilania.
  • Czas pełnego ładowania. Kwestia istotna szczególnie przy częstych, codziennych pracach.
  • Waga. Sporadycznie użytkowana wkrętarka może być nieco cięższa. Jeśli jednak zamierzasz jej używać długo i często, do tego w trudnych warunkach, wybierz model o mniejszej wadze.

 Tania i dobra wkrętarka – czy to możliwe?

Jeśli masz do dyspozycji do 300 zł, z powodzeniem kupisz wkrętarkę sprawdzonej marki o parametrach wystarczających do średnio wymagającej pracy. Alternatywą dla tradycyjnych wkrętarek jest wkrętak Högert Technik. Wprawdzie wkrętaki zazwyczaj nie osiągają takiego momentu obrotowego jak wkrętarki, jednak w wielu pracach nie jest to wada, lecz zaleta.

Wolniejszy bieg pozwala na bardziej precyzyjny dobór momentu obrotowego. Dzięki temu praca z materiałami łatwiejszymi do uszkodzenia, np. tworzywami sztucznymi lub płytami wiórowymi, jest bezpieczniejsza. Wkrętak akumulatorowy Högert Technik jest narzędziem wszechstronnym, lekkim i wygodnym w użytkowaniu. To właśnie te cechy zdecydowały o popularności wkrętaka zarówno wśród majsterkowiczów, jak i profesjonalistów. Specjaliści wiedzą bowiem, jak ważna w pracy z materiałem jest precyzja, a tę z pewnością zapewnia wkrętak tego producenta. Cenią też krótki czas ładowania – w tym wypadku zaledwie 3h do pełnego naładowania.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.