Jak działa szafa odświeżająca ubrania?

Artykuł partnera.

Wyobraź sobie, że wkładasz do szafy ubrania lekko znoszone po całym dniu. Nie masz czasu ich prać, bo właściwie nie są ani na tyle zabrudzone, ani mocno nieświeże. Rano, zamiast ubrań pachnących wczorajszym obiadem, wyciągasz odświeżoną garderobę!

Brzmi jak opis z filmu sci-fi? To już rzeczywistość! Wystarczy zainwestować w odpowiednie urządzenie, a mianowicie – szafę odświeżającą ubrania. Jak działa taki sprzęt i czy warto się na niego zdecydować? Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu rodem z przyszłości!

Co to jest szafa odświeżająca ubrania i jak działa?

W dużym skrócie, to sprzęt, który oferuje odświeżenie i dezynfekcję ubrań bez konieczności robienia prania. Wystarczy odwiesić je na wieszaku wewnątrz urządzenia, by odzyskały świeżość przed następnym założeniem.

To duża oszczędność czasu i gwarancja komfortu za każdym razem, gdy dobieramy garderobę.

Jakie funkcje ma szafa odświeżająca? Oprócz nadania efektu świeżości, zwykle potrafi znacznie więcej! Czas na przegląd najciekawszych jej funkcji:

  • Dezynfekcja – pozwala na pozbycie się szkodliwych bakterii i wirusów, a także – roztoczy i innych alergenów.
  • Wygładzanie – drobne zagniecenia powstałe w trakcie noszenia ubrania, są wygładzane, by prezentowało się ono jak po skorzystaniu z parownicy.
  • Usuwanie nieprzyjemnych zapachów – docenią to zwłaszcza osoby odwiedzające często restauracje lub pracujące w gastronomii, gdzie łatwo o przesiąknięcie ubrań intensywnymi aromatami.
  • Pozbywanie się pyłków i kurzu – nawet takie drobinki mają znaczenie dla alergików. Szafa odświeżająca, dzięki potężnemu strumieniowi powietrza, pozwala łatwo się ich pozbyć.

Łatwo możemy się przekonać, jak wielofunkcyjnym sprzętem jest szafa odświeżająca ubrania. Na jakiej zasadzie działa? Wykorzystuje parę wodną i strumienie powietrza, odpowiednio regulowane przez inteligentne urządzenie.

Warto dodać, że najczęściej szafą odświeżającą można sterować z poziomu smartfona, wybierając odpowiedni program.

Samo używanie tego sprzętu jest naprawdę proste! Całość sprowadza się do czterech kroków. Oto, jak wygląda po kolei cały proces:

  • wkładamy ubrania do szafy odświeżającej,
  • napełniamy zbiornik wodą,
  • zamykamy drzwi szafy i wybieramy odpowiedni program,
  • po jego zakończeniu, wyjmujemy odświeżone ubranie.

Nie jest to skomplikowane i nie wymaga precyzyjnego operowania drobnym sprzętem, jak w przypadku parownicy. Co więcej, ogromną zaletą tego sprzętu jest fakt, że łatwo dzięki niemu nadać świeżości ubraniom, które normalnie trzeba oddawać do pralni. Wełniane płaszcze czy żakiety odzyskają świetny wygląd bez wychodzenia z domu.

Dlaczego warto kupić szafę odświeżającą ubrania?

Zakup szafy odświeżającej ubrania to spory wydatek – tańsze modele kosztują około 7000 zł. Jest jednak wiele argumentów za tym, by zdecydować się dołączenie jej do naszych sprzętów AGD. Najważniejszym z nich jest oszczędność czasu: nie tracimy go na oddawanie ubrań do pralni lub pranie ich w pralce, suszenie, a następnie – prasowanie. Dzięki cichej pracy takiego urządzania, możemy zapomnieć, że ubrania są w trakcie odświeżania!

Ważnym argumentem na rzecz sprzętu tego typu są kwestie ekologiczne. Rzadsze robienie prania oznacza mniej zużytej wody. Ograniczenie korzystania z długich programów prania i suszenia przekłada się na mniej zużytego prądu.

Szafa odświeżająca ubrania to także ukłon w stronę osób, które stawiają na minimalizm w garderobie, opierając się na tzw. szafie kapsułowej. Dzięki temu, nie muszą kupować kolejnych rzeczy, by móc tworzyć ciekawe zestawy wyjściowe.

Jeśli szukasz szafy odświeżającej ubrania, sprawdź kategorię ze sprzętem AGD w MediaMarkt!

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.