Jaki kontener wybrać na odpady budowlane?

Planujesz remont lub budowę i zastanawiasz się, jak pozbyć się wszystkich pozostałości materiałów? Wybór odpowiedniego kontenera to najlepsze rozwiązanie ze względu na bezpieczeństwo i dobro środowiska. Niewłaściwe składowanie śmieci z budowy niesie za sobą wiele konsekwencji. Jaki kontener wybrać, aby w zgodzie z prawem pozbyć się odpadów budowlanych?

Dlaczego odpadów budowlanych nie można wrzucić do śmietnika?

Odpady budowlane różnią się składem chemicznym od odpadów komunalnych. Zawierają bowiem specyficzne substancje, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska, jeśli zostaną źle zutylizowane. Nieprawidłowe składowanie odpadów z remontu może prowadzić do konsekwencji prawnych. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać odpowiedni kontener i dbać o środowisko, a przy tym uniknąć kar finansowych.

Jakie kontenery wybrać na odpady budowlane?

Wybór kontenera zależy głównie od dwóch czynników – rodzaju odpadów, które planujemy w nim przechowywać oraz ilości tych odpadów. Firmy specjalizujące się w wywozie odpadów budowlanych oferują szeroki wybór pojemników odpowiadających potrzebom klientom planujących remont i prace budowlane w gospodarstwie domowym, jak i przedsiębiorcom prowadzącym własną działalność. Pod względem pojemności możesz zamówić m.in.:

  • Małe kontenery – idealne dla remontów domowych. Pomieszczą resztki tapet, płytek czy drobne elementy konstrukcyjne. Zazwyczaj gromadzą od 2,5 do 5 m³ gruzu i odpadów.
  • Średnie kontenery – przeznaczone dla większych prac, takich jak budowa garażu czy rozbudowa domu. Świetnie nadają się do przechowywania gruzu czy odpadów z tworzyw sztucznych. Występują w gabarytach od 5 do 15 m³.
  • Duże kontenery – niezbędne na dużych placach budowy. Pomieszczą wszystko, co powstaje w trakcie prac inwestycyjnych. Firma EKO-LOGIS dostarcza kontenery gromadzące nawet do 36 m³ gruzu.

Gruz budowlany

 

Rodzaje kontenerów według przeznaczenia

Poza gabarytem możesz wybrać również kontener na odpady budowlane odpowiadający składowaniu konkretnej frakcji śmieci. W trakcie remontu do popularnych wyborów osób przeprowadzających remont należą:

  • Kontenery na gruz – idealne do składowania resztek cegieł, betonu czy płytek. Mają wzmocnione dno, które zapewnia bezpieczeństwo składowania ciężkich materiałów.
  • Kontenery na odpady wielkogabarytowe – doskonałe do składowania starych mebli, desek czy innych elementów drewnianych lub odpadów o niestandardowych wymiarach.
  • Kontenery na odpady z papy budowlanej – przeznaczone do składowania pozostałości pokrycia dachowego.
  • Kontenery na odpady zmieszane budowlane – dla odpadów, takich jak szkło budowlane, metal czy różnego rodzaju izolacje. Wybierając je, warto dokładnie zapoznać się z rodzajami odpadów, które można do nich wrzucać.

Przy wyborze kontenera na odpady budowlane, warto kierować się nie tylko jego pojemnością, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Dzięki temu nie tylko oszczędzimy sobie potencjalnych problemów związanych z nieprawidłowym składowaniem odpadów, ale także przyczynimy się do ochrony środowiska. Pamiętajmy, że odpowiedzialność za naszą planetę spoczywa na każdym z nas – również podczas prac budowlanych.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.