Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania mieszkania w stanie deweloperskim?

Wybór mieszkania w stanie deweloperskim daje wiele możliwości przyszłym właścicielom. Mogą dostosować do swoich potrzeb układ pomieszczeń oraz aranżację wnętrza, bez konieczności przeprowadzania uciążliwych remontów. Wybierając dewelopera warto poznać wszystkie ważne informacje, dzięki którym otrzymane mieszkanie będzie spełniało wszystkie oczekiwania oraz założenia zawarte w umowie.

Sprawdź koniecznie przed zakupem mieszkania w stanie deweloperskim:

  • Co jest wliczone w cenę mieszkania – w wielu przypadkach piwnica, komórka lokatorska i miejsce w garaży lub miejsce postojowe są płatne dodatkowo.
  • Czy w mieszkaniu może zostać zmieniony układ pomieszczeniem, na przykład wydzielenie garderoby w sypialni czy spiżarni w kuchni.
  • Czy deweloper zagospodaruje teren wokół budynku – nie każdy deweloper inwestuje w stworzenie pięknego, zielonego tła wokół realizowanego projektu. Warto więc upewnić się, że przy mieszkaniu znajdzie się skwer lub plac zabaw dla dzieci.
  • Jak będzie zarządzane osiedle oraz czy teren będzie ogrodzony i strzeżony, a także jakie formy zabezpieczeń będą zastosowane.

Deweloper, któremu można zaufać

Wybierając firmę oferującą mieszkania deweloperskie należy kierować się nie intuicją, a rzetelnymi informacjami. Sprawdzony deweloper z Wrocławia spełni wszystkie wymagania zawarte w umowie, w tym odda klucze do mieszkania w terminie, z czym w tej branży bywa różnie. Dlatego warto stawiać na doświadczenie. Liderzy na rynku nieruchomości w stanie deweloperskim działający od kilku, a nawet kilkunastu lat to pewność, że mieszkanie będzie wykonane przez fachowców i z najwyższej jakości materiałów.

Dodatkowe opcje mile widziane

Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest mieszkanie „pod klucz”. Warto sprawdzić, czy deweloper ma w swojej ofercie taką propozycję, a jeśli tak, to z jakimi architektami współpracuje. To niezwykle ważne, by mieszkanie urządzone było w sposób, który najbliższy jest zamysłowi przyszłych lokatorów.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.