Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kłódki?

Kłódki od wieków towarzyszą ludzkości w zabezpieczaniu drogocennych przedmiotów. Mimo wielu lat obecności na rynku nie zniknęły, a związane z nimi technologie zabezpieczeń stale się rozwijają. W ten sposób można zabezpieczyć szafki, skrzynki narzędziowe, itp., przed osobami niepowołanymi.

Jaką kłódkę wybrać?

Jeżeli poszukujemy odpowiednich kłódek, powinniśmy na wstępie określić, do czego mają być przeznaczone. Kłódki posiadają różne średnice trzpienia lub pałąków, co m.in. wpływa na ich wytrzymałość przy próbie uszkodzenia. Im grubszy, tym trudniej wyłamanie lub przeciąć. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jeżeli kłódka montowana je w skoblu, to średnica wspomnianego trzpienia lub pałąka musi być dopasowana do otworu w skoblu.

Następnie warto zwrócić uwagę na atesty. Jest to szczególnie ważne, jeżeli kłódka nie ma być tylko urządzeniem zamykającym np. szafkę w pokoju. Warto wtedy rozważyć takie, które posiadają odpowiednie zabezpieczenia przed manipulacjami przy mechanizmie. Może to znacząco utrudnić lub nawet uniemożliwić złamanie zabezpieczeń kłódki.

Kłódki dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dlatego każdą należy dopasowywać indywidualnie do rodzaju zamknięcia i miejsca na nią przeznaczonego. Niekiedy zbyt duża kłódka będzie może okazać się problematyczna w użytkowaniu lub niemożliwa do zastosowania, bez konieczności ingerencji w strukturę zamknięcia.

Warto sprawdzić oferty renomowanych producentów tego typu zabezpieczeń. Kłódki Abus, Gerda, czy innych znanych producentów cieszą się zaufaniem wielu użytkowników. W ich ofertach możemy znaleźć ciekawe modele z różnymi zabezpieczeniami oraz dostępne w różnych wersjach i rozmiarach, co pozwala na dobranie odpowiedniej kłódki, do naszych potrzeb.

Czy warto inwestować w dobrą kłódkę?

Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie, to zdecydowanie tak. Kłódki posiadające odpowiednie zabezpieczenia nie tak łatwo uszkodzić. Producenci stosują różne rozwiązania i patenty w celu zwiększenia odporności swoich modeli.

Nie wszystkie kłódki wymagają posiadania atestów, jednak jeżeli istnieje ryzyko, że kłódka która planujemy użyć może zostać zniszczona np. przy próbie włamania – wtedy warto zainteresować się modelami, które zapewnią bezpieczeństwo przechowywanym dobrom.

admindo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.